«  Квітень 2024  »

Світовий досвід

Те, що викликає такі палкі дискусії у нас, вже давно прийняли в багатьох країнах. У Німеччині молоді люди до 16 років не мають права відвідувати концерти, нічні клуби, ресторани, і навіть просто гуляти по вулицях після 22 години. До опівночі можуть тусуватися в громадських місцях ті, кому від 16 до 18. У Великобританії поліція може забрати неповнолітніх з вулиці після 21 години. У її праві доправити їх або додому, або на дільницю. У Франції та Австрії ніхто з підлітків без супроводу батьків або опікунів не має права навіть зайти в розважальний заклад. За умови, правда, що на годиннику вже 22.00. В Ісландії вже більше п'яти років діє закон, згідно з яким діти до 13 років не можуть з'являтися на вулиці після 8 вечора. Для підлітків 13-16 років правила не такі жорсткі – їм можна бути поза домівкою до 22.00. Знову ж таки, дітей, помічених вночі без супроводу дорослих, відвозять в поліцейський відділок.

Такі обмеження працюють також в Латвії, Азербайджані, США, в Литві розглядають необхідність встановити «комендантську годину» для підлітків. Нещодавно в Росії також набув чинності закон, що забороняє неповнолітнім відвідувати деякі громадські місця (там, де реалізується алкогольна продукція, в магазинах з товарами сексуального характеру) з 22.00 до 6 ранку. Вважається, що така практика справді знижує рівень злочинності серед молоді.

Але чи працюватиме така ініціатива в Україні? Адже всі ми усвідомлюємо, окрім ухвалення закону, необхідний ефективний контроль за тим, як він виконується. Та і підліткам потрібна альтернатива – держава має поклопотатися про створення умов для проведення цікавого і корисного дозвілля. Хоча навряд чи хтось серйозно замислиться над останнім питанням. Поки чиновникам легше йти шляхом заборон: краще суворо обмежити, ніж пояснювати, чому щось робити не можна.

МВС пропонує ввести комендантську годину для неповнолітніх

Неповнолітні не повинні пізно ввечері перебувати одні на вулиці.

У відомстві ще не визначилися з віковим цензом щодо даної міри, оскільки не хочуть допускати порушень конституційних прав громадян.

Як відомо, в ряді міст місцева влада вже ввела обмеження на перебування неповнолітніх на вулиці в пізній час доби.