«  Квітень 2024  »

Робота пошукового гуртка «ЛІТОПИС»

Нова школа кладе за головну мету – здобути,
дати виявитися самостійним творчим силам дитини…(С. Русова)

Національно-культурне відродження України передбачає зростання в навчально-виховному процесі. Історики стверджують: історія покликана бути вчителькою життя. "Пізнай істину, й істина визволить вас”, – писав М. Грушевський. Але історія може бути непізнаною в принципі. Тому вона має бути не вчителькою, а вихователькою, давати не уроки, а поради; виховувати як добра повість, – з тією різницею, що історики мають справу не з фікцією, а з реальним матеріалом.

З метою пробудження інтересу та поглиблення знань з історії Карлівської гімназії імені Ніни Герасименко, розширення світогляду, наукового світосприймання, збагачення духовного світу вже другий рік працює пошуковий гурток «ЛІТОПИС».

Провідна ідея виховної роботи з молоддю збігається з твердженням В.О. Сухомлинського: "Пізнаючи ідею Батьківщини, переживаючи почуття любові, вдячності, захоплення, тривоги за її нинішнє й прийдешнє,…, людина в підлітковому віці пізнає себе, утверджує свою гідність.Виховати патріота… – означає наповнити повсякденне життя підлітка благородними почуттями, які забарвлювали б усе, що людина в цьому віці пізнає й робить ”.

Мета пошукового гуртка «ЛІТОПИС»:

• Поглибити знання учнів:
  • з історії Карлівської гімназії імені Ніни Герасименко, збирати інформацію про педагогів, які працювали в гімназії, «серце віддаючи дітям», та їх творчі здобутки;
  • з актуальних питань життя навчального закладу;
  • формити матеріали для музею розвитку школи.
  • Пі дготувати інформацію про роботу гуртка та музею для шкільного сайту.
  •  Пі дготувати матеріали для проведення екскурсій по музею розвитку школи.
  •  Виховувати учнів у дусі толерантності, національної свідомості.
  • Приділяти увагу взаємозв’язку історії та сучасності, прищеплювати учням інтерес до історії країни та рідного краю.
  • Виховувати почуття патріотизму та взаєморозуміння між народами на основі особистісного усвідомлення досвіду історії та культури.

Таким чином, робота пошукового гуртка «ЛІТОПИС як складова частина навчального процесу в Карлівській гімназії імені Ніни Герасименко спрямована на збагачення знаннями, патріотичне виховання і розвиток учнів, є важливою формою позакласної роботи, якій треба приділяти постійну увагу.