«  Січень 2020  »

Етнографічного музею

повна назва музею(куточку, кімнати)

при Карлівській гімназії імені Ніни Герасименко   Карлівської  районної  ради  Полтавської області

повна назва навчального закладу

1)                                            Профіль музею:  народознавство

2)                     Адреса музею: Вул. Ілліча 2,  контактний телефон: 2-38-63

3)                     Дата відкриття: 17 січня 1997

4)                     Прізвище, ім'я, по батькові керівника музею:  Бойченко Н.А. Режим роботи. Понеділок1410-1455 , Четвер 1410-1455

5)                     Кількість   предметів   основного   фонду   173.

6)                     Найцінніші та цікаві експонати: ікони, картини, українське національне вбрання, рушники.

7)                     Розділи музею( кімнати).

Розділи музею:

-         « Речі хатнього вжитку»;

-         « Гончарство, кераміка»;

-         « Картини художників Карлівщини»;

-         « Куточок мистецької спадщини І.О. Ніколаєвського»;

-    « Народні інструменти»;

-         « Українське національне вбрання»;

-         « Народна вишивка»;

-         « Старовинні ікони»;

-         « Вироби з дерева»;

Етнографічний музей нашої гімназії є осередком освіти і виховання школярів, він сприяє формуванню у молодого покоління національної свідомості, любові до рідної землі, свого народу, вивченої історії і культури, традицій, звичаїв і побуту населення України, зокрема Полтавщини, Карлівщини.

Музей заснований 17 січня 1997 року. Для цого проводилась велика дослідницько-пошукова робота педагогічним та учнівським колективом. Під керівництвом учителя народознавства Іванченка Віктора Григоровича діяв експедиційний загін „Чумацький шлях” Юні пошуківці (учні 6-9 класів) ходили у походи по селах Карлівського району, зустрічалися з цікавими людьми, записували спогади, збирали речі хатнього вжитку.На основі матеріалів, зібраних пошуковим експедиційним загоном „Чумацький шлях”, і був створений етнографічний музей гімназії.

Він знаходиться на першому поверсі в окремій кімнаті, світлій, відповідно обладнаній.

З правого і лівого боку від дверей знаходиться експозиція „Речі хотнього вжитку”, де ви побачите дві лопати, кочергу, рогач, чугунні праски, коромисло, дошку для прання, праник, прядку, рубель.

Цікавим і багатим є експозиційний розділ "Гончарство, кераміка”. Тут представлено вироби народних умільців Полтавщини ХІХ-ХХ століть.

Стіну (з правого боку) прикрашають картини художників Карлівщини. Полотнища присвячені чумацькому промислу, їх автор- наш земляк М.І. Грунтенко. Нижче знаходиться куточок заслуженого художника України

І.О. Ніколаєвського- колишнього учителя нашої гімназії. У його доробку- пейзажі, портрети, картини, виконані Карлівським розписом.

У вітринах представлені народні інструменти: баян, гітара, домра, скрипка, балалайка.

У музеї знаходяться дві високі вітрини, у яких знаходиться вбрання, яке одягали жінки на різні свята. Корсетки, спідниці, виготовлені дуже давно(відповідно 1879року і 1907-1910років), але так уміло, що збереглися до нашого часу.

Найбагатшим і найбільшим є експозиційний розділ”Народна вишивка”. У ньому представлено вироби майстринь Карлівського району, починаючи з ХХ століття і до нашого часу(найстаріший побутовий рушник датовано 1909 роком). У музеї представлений рушник Тамари Іванівни Смородінової ”Заповіт Т.Г. Шевченка”.

У вітрині знаходяться старовинні ікони, одна з оздобою на стіні у вишитому рушнику. Приваблюють і вироби з дерева- ложки, веделки, кухоль-михайлик.

Усього в експозиціях етнографічного музею налічується 173 експонати, і серед них є унікальні і дуже цінні: ікони, картини, українське національне вбрання, рушники тощо.

Етнографічний музей- центр виховної роботи школярів гімназії

Робота по збору експонатів продовжується загоном ”Краяни”

Розклад уроків