«  Березень 2011  »

ДодавДодав: Владислав_Васько | ДатаДата: 22.02.2020, 09:16 |

Карлівський край відомий в Україні і поза її межами завдяки визначним особистостям, які творили історію на фронтах війни і праці, збагачували здобутками галузі науки, культури. З карлівською землею пов’язано імена дев’яти Героїв Радянського Союзу та дев’яти Героїв Соціалістичної праці. Як стве6рджують працівники нашого району краєзнавчого музею, така кількість героїв війни та праці для невеличкого району є досить унікальним явищем і найвищою оцінкою наших земляків.
Нам як нащадкам потрібно постійно тримати на контролі питання щодо увічнення пам’яті відомих земляків, щоб наші діти могли гордитися іменем та історією малої батьківщини.
  У цьому році в квітні виповнюється 90 років з дня народження нашого земляка Георгія Тимофійовича Берегового – льотчика-космонавта СРСР, генерала – лейтенанта авіації, двічі Героя Радянського Союзу, заслуженого льотчика – випробовувача СРСР, кандидата психологічних наук, автора книг, який 15 квітня 1921 року народився на станції Орчик села Федорівна нашого району.
  У книзі Анатомії Романова «Космодром. Космонавти. Космос» наводяться спогади матері Георгія Тимофійовича, що є остаточним фактом зв’язку нашого краю з народженням Берегового: «Ми жили в Україні, у Полтавській області, в селі Федорівці Карлівського району, у 20-ті роки на роз’їзді Орчик. Батько Георгія весь час знаходився на роботі, і ми рідко бачили його вдома. Через чотири роки після народження Георгія ми переїхали на постійне місце проживання в місто Єнакієве…».
  Напередодні відзначення 90-річчя з дня народження Г. Т. Берегового колектив Федорівської ЗОШ порушив клопотання перед відділом освіти, відповідно до процедури, про присвоєння імені Берегового Георгія Тимофійовича Федорівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів Карлівської районної ради Полтавської області, адже Георгій Тимофійович прославив село Федорівну, ставши двічі Героєм Радянського Союзу за героїзм, мужність і відвагу, проявлені в боях у роки Великої Вітчизняної війни, та за здійснення космічного польоту.