Головна » Файли » 6-А

ДодавДодав: Яніна_Володимирівна | ДатаДата: 29.03.2024, 12:16 | 6-А

Пам`ятаймо про Голодомор

25 листопада 2015 року для учнів 6 – А класу була проведена виховна година на тему "У пам'ять про скорботний тридцять третій. Голод 1932-1933 років" у Карлівській районній дитячій бібліотеці. Цей захід присвячений ушануванню жертв Голодомору в Україні.  Під час заходу бібліотекар Козачинська Лариса Анатоліївна розповіла школярам про початок голоду 1932-1933 років, страшні картини голодомору на Україні, злочинства більшовиків, випадки людоїдства і навіть трупоїдства серед місцевого населення та самогубства голодних селян. Учні дізналися про ганебний декрет "Про п'ять колосків", за яким вбивали навіть дітей за  розкрадання так званої «соціалістичної власності» - приховування кількох колосків пшениці, знайдених на колгоспному полі. Діти також мали можливість переглянути відеоролик про жахіття того періоду. Насамкінець учні хвилиною мовчання вшанували пам’ять жертв сталінського голодомору, який забрав життя мільйонів людей.

Зараз День пам’яті жертв голодомору щорічно відзначається в четверту суботу листопада. В 2015 році День пам’яті жертв голодомору припадає на 28 листопада. Тож було вирішено в цей день взяти участь у загальнонаціональній акції «ЗАСВІТИ СВІЧКУ!»: «Із настанням темряви засвітіть і поставте свічку на підвіконня так, щоб було видно знадвору. Цей вогник символізуватиме нашу скорботу і пам’ять про мільйони загублених життів співвітчизників. Це – святий вогник, якій зігріє душі загиблих. Це - світло очищення задля нашого майбутнього».