Головна » Файли » 7-А

ДодавДодав: Владислав_Васько | ДатаДата: 30.04.2024, 10:30 | 7-А

9 листопада, в День української писемності та мови, з учнями 5- А класу проведено бібліотечний урок «Мово рідна моя, не мовчи». Бібліотекар гімназії Плюта Л.І., розповіла п’ятикласникам історію свята. З допомогою розгорнутої книжкової виставки «Не цурайтесь мови, діти, рідного джерельця» інформувала учнів, що словесність є початком всіх наук, що любов до Батьківщини неможлива без любові до рідного слова. Діти ознайомилися з висловами про мову видатних українських письменників Д.Павличка, В. Стефаника, М. Рильського, Д.Білоуса.
   Ведучі свята Граматика і Словесність привітали однокласників зі святом. Побажали розмовляти українською мовою щодня вдома, у школі, на вулиці та замислюватися над особливостями, відтінками слів, доцільності їх вживання, сприймати слова, як щось звичайне, само собою зрозуміле. Головне – не бути байдужими до того, як розмовляємо українською мовою, як виражаємо свої думки, як цінуємо рідне слово.
   Під звуки мелодії «Місяць на небі…» дівчина зі свічкою в руках прочитала «Молитву про мову», тринадцять українок-дівчоток під звук мелодії «Реве та стогне Дніпр широкий» зачитували по одній із дат з історії української мови.
   Як підсумок бібліотечного уроку був проведений літературний конкурс віршів «О слово рідне, що без тебе Я?». П’ятикласники з любов’ю читали вірші своїх улюблених письменників Д. Білоуса, Ю. Рибчинського, О.Олеся, В.Симоненка, Д.Ппвличка. Переможцями конкурсу стали: Н.Ріжко, Д.Гречка, В .Бобрицький,Т.Гизила,  Ю.Дзьох.