Меню сайту

Головна сторінка Гімназія сьогодні Доступ до публічної інформації Навчальний процес Історична довідка Методична робота Профком Самоврядування ЗНО та ДПА Безпека життєдіяльності Екскурсія гімназією

Освітні новини

педпреса

Календар

НАЙБЛИЖЧІ СВЯТА

  Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

ГІМН ГІМНАЗІЇ

Браузер для сайту

Наш сайт адаптований під браузери:
У випадку некоректної роботи сайту, оновіть ваш браузер та Adobe Flash Player до останньої версії!

МІНІ - ПРОФІЛЬ

Добрий день, Гість
Гість, ми раді Вас бачити.

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Нас відвідали

Головна » Файли » 7-А

ДодавДодав: Яніна_Володимирівна | ДатаДата: 05.08.2020, 12:57 | 7-А

«Захист прав у демократичній школі»

      Кожен день перебування у стінах нашого навчального закладу приносить нам велику кількість нової та корисної інформації, що дає змогу стати гідними громадянами нашої держави. Так і виховна година, яку провели у вигляді тренінгу пройшла цікаво та захоплююче. Ми ознайомились із захистом прав у демократичній школі.  «Законодавче забезпечення прав дітей в Україні» прийняте для покращення становища з охорони прав дітей в Україні й приведення національного законодавства у відповідність до положень Конвенції ООН про права дитини 26 квітня  2001 року Президент України підписав Закон «Про охорону дитинства».                                  «Законодавство про охорону дитинства ґрунтується на Конституції України, Конвенції ООН про права дитини, міжнародних договорах, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, і складається з цього Закону. Та інших нормативно-правових актів, що регулюють суспільні відносини у цій сфері»  (ст. 2 Закону України «Про охорону дитинства»)

     Закон України «Про охорону дитинства» визначив основні принципи охорони: усі діти на території України, незалежно від раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії, політичних або інших переконань, національного, етнічного або соціального походження, майнового стану, стану  здоров’я і народження дітей та їхніх батьків (чи осіб, які їх замінюють) або будь-яких інших обставин, мають рівні права і свободи.

      У порядку, встановленому законодавством, держава гарантує всім дітям рівний доступ до безоплатної юридичної допомоги, необхідної для забезпечення захисту їхніх прав. До системи прав дитини належать права на рівноправність всіх дітей незалежно від будь-яких обставин; на життя, ім’я, набуття громадянства; піклування з боку батьків; на збереження своєї індивідуальності; особисте та сімейне життя; недоторканність житла, таємницю кореспонденції; вільне висловлювання своїх думок; користування  найдосконалішими послугами системи охорони здоров’я; загальну й однакову відповідальність батьків за виховання і розвиток дитини; рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного. Морального і соціального розвитку; освіту; відпочинок; захист від усіх форм сексуальної експлуатації; особливий захист – від викрадень та продажу, фізичних форм експлуатації, фізичного і психічного насильства.

     Реалізація прав дитини забезпечується системою органів державної влади, місцевого самоврядування, адвокатури, судів, прокуратури та інших правоохоронних органів і закріплена також в Законах України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», «Про соціальну роботу з дітьми та молоддю» (2001), «Про органи та служби у справах неповнолітніх і спеціальні установи для неповнолітніх», «Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні». Існує понад 100 нормативно-правових актів та документів. Спрямованих на покращення життя та захисту неповнолітніх.


[ Отримати код посилання на новину ]

Інші новини на цю тему:

  Теги до статті:

  Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.
  Всього коментарів: 0

  Додавання коментаря

  Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
  [ Регистрация | Вход ]