Головна » Файли » 8-А

ДодавДодав: Яніна_Володимирівна | ДатаДата: 28.03.2024, 15:23 | 8-А

Знай свої права, умій себе захистити

Дитинство – найважливіший і неповторний період у становленні особистості. Кожна людина, починаючи з юних років, стикається з ситуаціями, коли необхідно знати свої права і обов’язки. А права дитини не такі прості, як часто про них думають. Тому Указом Президента України започатковано проведення Всеукраїнського тижня права, метою та завданням якого стало розповсюдження правових знань серед дітей та підлітків.

Ураховуючи важливе значення правової освіти в подальшій розбудові України як правової держави та вихованні у громадян поваги до закону і прав людини, 13 грудня учні 8-А класу стали учасниками години права "Знай свої права, умій себе захистити", темою якої була розмова про необхідність створення законодавства, спрямованого на захист прав та інтересів споживачів у рамках усієї правової системи як складової соціальної політики держави, що прагне приєднатися до Європейського Співтовариства і під час якої були надані матеріали-консультації щодо захисту порушених прав у випадку придбання неякісної продукції, товарів та послуг. Зустріч відбулася у Карлівській дитячій бібліотеці за участю Юрія Володимировича Ночовного – начальника відділу Карлівського бюро правової допомоги Першого полтавського місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги та Олександри Сергіївни Чумак – фахівця з питань соціальної роботи із суб’єктами пробації. А бесіда "Права та обов'язки нероздільні"  допомогла виявити рівень правової свідомості запрошених. Відеоперегляд "Подорож в країну прав", підготовлений бібліотекарями, дозволив ознайомитися з головними положеннями «Конвенції про права дитини», дізнатись, що про них думають самі діти. Звичайно ж, згадали і про те, що усі діти мають не лише права, а й обов’язки – стосовно себе самих, родини, школи, суспільства. Дізнатися більше про все це учні мали змогу з книг, представлених на книжковій виставці "Говорять рядки закону".

А головний висновок, який зробили школярі під час години права, - це те, що правові знання потрібні всім і завжди, в тому числі й у повсякденному житті. І завдання кожного – дотримуватися своїх прав і обов’язків, не порушуючи прав і законних інтересів оточуючих людей.